Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kurtishaj: Nuk kërkohen teste për qytetarët e Shqipërisë që hyjnë në Kosovë

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Kryetari i shoqatës së transportit rrugor, Ruzhdi Kurtishaj, ka deklaruar që së bashku me autoritetet në Shqipëri kanë punuar që të mos ketë pengesa për hyrje daljet e qytetarëve mes shteteve tona.

  “Qytetarët e Kosovës nuk kanë nevojë të bëjnë teste për të shkuar në Shqipëri, por sipas vendimit të fundit, e njëjta vlen edhe për qytetarët e Shqipërisë, pra nuk do të ketë teste për hyrjet në Republikën e Kosovës për ta”, u shpreh ai.

  Kurtishaj po ashtu i bëri thirrje mërgatës sonë që të vijnë e vizitojnë Kosovën dhe Shqipërinë, sidomos atyre që jetojnë në Gjermani dhe Zvicër, marë paraysh se tani që masat janë zbutur nga këto dy shtete, të shfrytëzohen përgjysmimet e çmimeve në bregdetin shqiptar.

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar statusin e fundit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me presidentin serb Aleksandar Vuçiq....
  Lajme21 Mars 2023
  Nuk kanë kaluar as 24 orë nga takimi në Ohër dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka tentuar ta bindë opinionin se...
  Lajme21 Mars 2023
  Komuna e Mitrovicës prin me numrin e rasteve sociale. Kjo bën që nevoja për ndihma të jetë e madhe. Ka familje që...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” u komentua loja e Kiarës brenda “BBVA”, ku disa prej banorëve u shprehën që ajo ka arritur deri këtu...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  5 deputetë të Kuvendit në Shqipëri do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.