Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kurtishaj “ambasador” i promovimit të turizmit shqiptar

  FrontOnline
  26 Korrik 2020

  Vetëm gjatë muajit korrik Shqipërinë e kanë vizituar rreth një million shtetas kosovarë, shkruan Front Online.

  Mirë po, sipas kryetarit të Shoqatës së Transportit rrugor njëherit pronarit të kompanisë turistike “Sharr Travel”, Ruzhdi Kurtishaj, kjo shifër do të ishte më e lartë po të mos ishte pandemia COVID-19.

  Në një intervistë në Ora News, Kurtishaj tha se megjithatë kjo është një ndihmë mjaft e madhe për turizmin mbarë shqiptar.

  Sipas Kurtishajt, turizmi shqiptar po mbahet nga vet shqipfolësit, dhe se kjo është një gjë e mirë.

  Festo Bajramin me ofertën All Inclusive të Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Lajme05 Qershor 2023
  Jörn Rohde, ambasadore i Gjermanisë në Kosovë, ka kërkuar sërish nga Qeveria e Albin Kurtit që të punojë urgjentisht në plotësimin e...
  Lajme05 Qershor 2023
  Është gjetur dhe konfiskuar në veri të Kosovës një veturë me targa gjermane, e cila dyshohet se është vjedhur në Gjermani. Sipas...
  Lajme05 Qershor 2023
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, i është kundërpërgjigjur ministrit të Bujqësisë, Faton Peci duke e etiketuar si “Inspektori Peci në botën...
  Të tjera
  Lajme05 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit nga radhët e PDK-së, Ilir Peci tha se as që e mendon tash për tash dorëheqjen. Kurse kryetari tjetër...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Katër persona janë arrestuar në Tiranë, për të cilët policia atje bëri të ditur se dyshohen për vepra të ndryshme penale. Një...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Disa trafikantë shqiptarë të përfshirë në një mega trafik droge në Europë, si dhe në bashkëpunimin me klanet mafioze kalabreze, “Ndrangheta”, kanë...
  Lajme05 Qershor 2023
  Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme po shihet nga faktori ndërkombëtar si rruga e duhur për shtensionimin e situatës në Veri. Ish-kryetari i...
  Lajme05 Qershor 2023
  Sllagjana Pantoviq, është emëruar nënkryetare e komunës së Zveçanit. Kjo u konfirmua për Klankosova.tv nga kryetari i kësaj komune Ilir Peci. Pantoviq,...
  Lajme05 Qershor 2023
  Sot ka filluar “Java e Sigurisë në Komunitet”, ku policia do të ketë aktivitete nëpër rajone të vendit, deri më 14 qershor....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.