[wp-story]

Lajme

Kurti tregon se çfarë u diskutua në takimin e tij me kryediplomatin gjerman

Kurti tregon se çfarë u diskutua në takimin e tij me kryediplomatin gjerman
23:24 | 22 Prill 2021

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot në takim kryediplomatin gjerman, Heiko Maas.

Kurti përmes një cicërime në Twitter ka bërë të ditur për temat që janë diskutuar në këtë takim, e që në mesin e tyre ishin edhe sigurimi i vaksinave antiCOVID dhe liberalizimi i vizave.

Kurti tha se Gjermania është një aleate kririke the partner strategjik për Kosovën.

‘Vaksinat, investimet, liberalizimi i vizave dhe dialogu ishin temat kryesore të diskutuara me ministrin e jashtëm gjerman @HeikoMaas sot në Prishtinë. Gjermania është një aleate kritike dhe partner strategjik për Kosovën. Unë nxita një qasje transatlantike në Ballkan me një axhendë transformuese”, shkroi Kurti.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera