[wp-story]

Lajme

Kurti thirrje bordit të AKP-së: Mos provoni të hapni valë të re të privatizimit!

Kurti thirrje bordit të AKP-së: Mos provoni të hapni valë të re të privatizimit!
10:21 | 23 Shkurt 2021

Pretendenti për kryeministër Albin Kurti përmes një statusi në Facebook ka kujtuar kohën kur vet si kryeministër i vendit kishte paraparë ndryshimin rrënjësor të statusit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit.

Ndërsa tani kur vendi nuk ka qeveri me kompetenca të plota, AKP-ja po synon të vazhdoj  me të fillojë valë të reja të likuidimit në kundërshtim me vendimet e marra nga qeveria Kurti në mars të vitit 2020.

Ai i është drejtuar drejtori të bordit të AKP-së me kërkesë që të mos sfidojë mekanizmat institucional dhe të mos provojë të hapë valë të reja të privatizimit apo likuidimit në kundërshtim me vendimet që janë në fuqi.

Postimi i plotë:

Lexo edhe:

https://frontonline.net/akp-ja-do-te-mbyllet-dokument/

 

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera