[wp-story]

Lajme

Kurti: Siguria në vend është qëllim dhe prioritet i përbashkët i institucioneve të Kosovë dhe KFOR-it

Kurti: Siguria në vend është qëllim dhe prioritet i përbashkët i institucioneve të Kosovë dhe KFOR-it
18:01 | 19 Prill 2021

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot në zyrën e tij Shefin e Stafit të KFOR-it, Gjeneral Brigadierin e Ushtrisë Amerikane në Kosovës, Larry Henry, transmeton Front Online.

Gjenerali Brigadieri Henry i uroi suksese kryeministrit Kurti për detyrën e re.

Kryeministri Kurti e falënderoi për urimin dhe shprehu mirënjohjen për rolin dhe rëndësinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe KFOR-it në ruajtjen e sigurisë në Republikën e Kosovës. Siguria në vend është qëllim dhe prioritet i përbashkët i institucioneve të Republikës së Kosovë dhe KFOR-it. Andaj komunikimi, koordinimi dhe bashkëpunimi ndërinstitucional për garantimin e saj është domosdoshmëri, u shpreh kryeministri Kurti./FrontOnline/

 

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera