[wp-story]

Lajme

Kurti: Qeveria Koti mund të sjellë marrëveshje Koti

Kurti: Qeveria Koti mund të sjellë marrëveshje Koti
21:36 | 12 Shtator 2020

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur për 100 ditëshin e Qeverisë Hoti, ndaj të cilës ka adresuar një varg kritikash.

“Qeveria Koti mund të sjellë marrëveshje Koti. Qeveria e këtillë është e kot për neve, është e kapur si asnjëherë më parë, prandaj edhe dokumentin që nënshkroi kreu I Qeverisë në Washington është një document që ka pasoja përneve, por është zhvlerësim i vet atij. Është një document që marrëveshja është më e madhe se sa negociata”, ka thënë ai për televizionin e partisë së tij.

“Fjala kufi nuk përmendet, se nuk shënohet kufitare dhe kjo është më keq se bisedimet teknike. Jam shumë kritik karshi projektit të hekurudhës”, tha tutje ai.

Super zbritje në “Petrol Company”

Të tjera