×
 • Lajme
 • Lajme

  Kurti për dialogun: Duhet të përfitojnë qytetarët e jo politikanët

  FrontOnline
  16 Nëntor 2021

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë për media ka folur për dialogun Kosovën-Serbi.

  Sipas tij, takimi mes tij dhe Kurtit do të varet pas bisedave që do të zhvillohen këtë javë, raporton FrontOnline.

  “Varet edhe nga fakti se si do të shkojë kjo javë me bisedat aktuale në njërën anë dhe në anën tjetër sa mirë do të arrijmë ta përgatisim takimin e tertë mes nesh”, ka deklaruar Kurti.

  Sipas tij, nga dialogu duhet të përfitojnë qytetarët e jo politikanët.

  “Ne kemi shfaqur rregullisht gatishmërinë tonë për dialog parimor nga ku përfitojnë qytetarët e jo politikanët sepse politikanët janë për të shërbyer e jo për të fituar dhe ajo marrëveshje e ka në qendër njohjen reciproke”, ka shtuar ai./FrontOnline

  Sponsori gjeneral i PRINCE CAFFE Superligës, shpërblen mbretërit e basketbollit për edicionin 2022/23
  Nga Rubrika
  Lajme21 Korrik 2024
  Një aksident trafiku mes katër veturave ka ndodhur pasditen e së dielës në autostradën ‘Dr.Ibrahim Rugova’. Sipas zëdhënësit të policisë, Daut Hoxha,...
  Lajme21 Korrik 2024
  Gjatë hetimeve për shpërthimin e së dielës në afërsi të Ujmanit, Policia e Kosovës rreth orës 21:00 ka bastisur një shtëpi në...
  Lajme21 Korrik 2024
  Një zjarr ka shpërthyer afër lagjes “Marigona Residence”. Nga Brigada e Zjarrfikësve në Prishtinë thanë se është djegur një fushë aty afër....
  Të tjera
  Lajme21 Korrik 2024
  Liridona Shala, bashkëshortja e Faton Hajrizit i cili u vra nga policia serbe, pas dyshimeve për vrasjen e një efektivi në Serbi,...
  Lajme21 Korrik 2024
  Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla Schwarz, ka reaguar pasi presidenti amerikan , Joe Biden, ka njoftuar për tërheqjen e tij nga...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka publikuar një video nga vizita e saj Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst në Mbretërinë e Bashkuar. Osmani...
  Lajme21 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka bërë të ditur se Universiteti i Prishtinës ka shënuar me ngritjen më të madhe dhe renditjen...
  Lajme21 Korrik 2024
  Artan Hajrizi, vëllai i Faton Hajrizit që u vra nga autoritete serbe ka njoftuar se nuk do të ketë të pame lidhur...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidenti amerikan, Joe Biden, ka njoftuar se është tërhequr nga kandidatura për t'u rizgjedhur në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.