×
 • Lajme
 • Lajme

  Kurti për arrestimin e katër shtetasve rus: Janë duke u zhvilluar hetimet

  FrontOnline
  16 Nëntor 2021

  Policia e Kosovës gjatë ditës së djeshme ka arrestuar katër shtetas rus të cilët ilegalisht kishin hyrë në Republikën e Kosovës.

  E, për këtë sot në një konferencë për media ka folur kryeministri i Kosovës, Albin kurti.

  Ai ka thënë se për këtë rast janë duke u zhvilluar hetimet.

  “Sa u përket katër shtetasve rus janë duke u zhvilluar hetimet dhe çka do që unë do të thosha tash do të mund të dëmtonte hetimet. Policia e Kosovës dhe Ministria e Punëve të Brendshme shpejtë mund ja japin njoftime konkrete. Ju e dini se më herët kemi shpallur nongrata dy shtetas rus dhe dihet skepticizmi jo vetëm popullor por edhe atij institucional karshi federatës ruse edhe për arsye aktuale edhe për shkaqe historike”, ka deklaruar kryeministri Kurti./FrontOnline

  Banori apo banorja i/e radhës në BBVK vjen nga Tirana, por kush është ai/ajo?
  Nga Rubrika
  Lajme19 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme të Japonisë, ka thënë se zhvillimi ekonomik i Kosovës, është thelbësor, dhe sipas saj që nga shpallja...
  Lajme19 Korrik 2024
  Bekë Berisha, kryetar i Komisionit për Çështjet e Sigurisë dhe Mbrojtjes thotë për “Front Online” se rasti i vrasjes së policit serb,...
  Lajme19 Korrik 2024
  Zëvendëskryeministri serb dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Ivica Daçiq deklaroi sot se një polic është vrarë në orët e para të...
  Të tjera
  Lajme18 Korrik 2024
  Franca nuk dëshiron konfrontime të reja në veri e të cilat mund të lindin lidhur me çështjen e hapjes së urës së...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-ambasadorin amerikan Gjermani dhe ish- i dërguar i SHBA-së për Ballkanin, Richard Grenell, ka një shans të mirë për t'u bërë Sekretar...
  Lifestyle18 Korrik 2024
  Pirja e kafesë është një ritual i përditshëm për shumicën e njerëzve. Megjithatë, ekzistojnë dy arsye pse duhet të bëni kujdes kur...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Kai Trump, mbesa adoleshente e ish-presidentit të SHBA-së, Donald Trump, bëri një paraqitje të papritur në Konventën Kombëtare Republikane më 17 korrik,...
  Lajme18 Korrik 2024
  Aviacioni i SHBA-së nga Komanda Rajonale në Lindje e Forcave Kosovare të udhëhequr nga NATO ka ndihmuar sot Departamentin e Zjarrfikësve të...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-presidenti amerikan, Barack Obama, privatisht ka shprehur shqetësime te demokratët lidhur me kandidaturën e presidentit Joe Biden, dhe Nancy Pelosi privatisht e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.