Sport

Kurti pas humbjes së Kosovës: Kur nuk shënon, pëson

Kurti pas humbjes së Kosovës: Kur nuk shënon, pëson
21:47 | 24 Shtator 2022

Përfaqësuesja e Kosovës i ka nisur me humbje ndeshjet e muajit shtator, raporton FrontOnline.

“Dardanët” ishin sonte mysafirë të Irlandës së Veriut në kuadër të Ligës së Kombeve, grupi 2, Liga C.

Ndeshja e zhvilluar në “Wisdor Park” u mbyll baras 2:1 në favor të vendasve.

Pas ndeshjes, ka reaguar edhe kryeministri Albin Kurti në “Instagram”.

Ai e ka “justifikuar” humbjen e sotme të Kosovës.

Postimi i plotë i Kurtit:

Në mesin e të gjitha rregullave të futbollit, ka një që është e pashkruar: kur nuk shënon, pëson. Kjo rregull sot na kushtoi 3 pikë, të cilat të plota na u rrëmbyen në minutat e fundit të ndeshjes. Në Belfast të Irlandës së Veriut luajtëm shumë më mirë se ç’thotë rezultati përfundimtar, andaj edhe duhet të ndjehemi krenarë për lojtarët tanë. Kënga ‘Besa-Besë’, që disa herë kumboi stadiumin, vazhdon. Për Kosovën dhe për Shqipërinë, që i urojmë fat në përballjen e saj me Izraelin“./FrontOnline/

Përfito FALAS një pushim për çift në Budva

Të tjera