[wp-story]

Lajme

Kurti – Mustafës: Pse ta bëjmë “kurban” Glauk Konjufcën?

Kurti – Mustafës: Pse ta bëjmë “kurban” Glauk Konjufcën?
17:45 | 16 Janar 2020

Lëvizja “Vetëvendosje” ka bërë publike letrën e saj të fundit dërguar LDK-së, për të cilën kreu i saj, Isa Mustafa, pal më herët deklaroi se nuk është zyrtare.

Në letrën e LVV-së të nënshkruar nga Albin Kurti mes tjerash i bëhet e ditur Mustafës se është për të ardhur keq që ka vendosur t’i ndërprej takimet për koalicionin qeverisës, duke “ më detyruar të shkruaj letra se jemi kundërshtarë politikë apo jetojmë në kontinente të ndryshme”, raporton portali “Front Online”.

Poashtu Kurti shprehë keqardhjen e tij se si LDK-ja insiston në largimin e kryetarit të Kuvendit, Glauk Kojufca. “Kosova e pavarur është Republikë demokratike në Evropën e shekullit 21 dhe jo Monarki absolute nga Evropa e shekujve të kaluar”, thuhet mes tjerash në letrën e Kurtit drejtuar Mustafës, raporton “Front Online”.

Më poshtë mund ta lexoni letrën e plotë të Kurtit:

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera