×
 • Lajme
 • Lajme

  Kurti: Me t’u zbardhur drita u pa se çfarëdo grupi terrorist nuk ka kurrfarë shanse me Policinë e Kosovës

  FrontOnline
  28 Shtator 2023

  Kryeministri Albin Kurti është deklaruar rreth ngjarjes së të dielës ku mbeti i vrarë një rreshter policor, pas sulmit ngas grupi terrorist serbë në Banjskë të Zveçanit.

  Ai tha se ky ishte sulm i orkestruar që cenoi rendin kushtetues dhe sigurinë e vendit.

  “Të dielën e 24 shtatorit përjetuam një sulm agresor të bandave kriminale e terroristë të Serbisë, jo vetëm ndaj Policisë së Kosovës por ndaj shtetit e Republikës, rendit e sigurisë sonë. Sulmi i orkestruar i bandave të maskuara kriminale e terroriste e vrau zyrtarin tanë policor, rreshterin Afrim Bunjaku dhe plagosi një polic tjetër. Ishte ditë e rëndë për vendin tonë dhe mbarë kombin tonë”, tha ai.

  Më tutje Kurti deklaroi se rreshterin Bunajku grupi serb e vrau në pritë në errësirë.

  “Terroristët oseë janë vrarë, ose janë arrestuar ose janë në ndjekej pasi që ikën. Afrim Bunjaku është heroi më i ri i Kosovës. I vetmi polic u vra në këtë ballafaqim ishte ai që u vra në pritë në 03:00 të mëngjesit kur ishte natë dhe errësirë. Ndërkaq me t’u zbardhur drita u pa se çfarëdo grupe terroriste e kriminale nuk kanë kurrfarë shanse me Policinë e Kosovës. Ata u vranë, u arrestuan ose po ndiqen sepse janë në ikje”, tha ai.

   

  Artani paralajmëron Xhulin: Ruaju!
  Nga Rubrika
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ministri i Bujqësisë Faton Peci ka pasur përplasje me analistin Imer Mushkolaj në lidhje me punësimet në dikasterin që ai drejton dhe...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka folur lidhur me ngjarjen tragjike që tronditin Kosovën. Ajo thotë se ka...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Për të enjten parashikohet të mbajë mot i vranët dhe pritet kohë pas kohe të ketë reshje lokale shiu dhe bore, njofton...
  Të tjera
  Vip06 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e Big Brother VIP Kosova, Alby në një bisedë me Edonën dhe Kaderin ka vazhduar të flasë mbi raportin e saj...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-deputeti Ilir Deda ka folur për politikën kosovare në këto katër vjet, duke e konsideruar 14 shkurtin e vitit 2021 një datë që...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se pavarësisht progresit në dialog siç është Marrëveshja e Brukselit dhe ajo e...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ditë më parë kryeministri, Albin Kurti kishe deklaruar se ekzistojnë grupe sikurse ato në Banjskë të cilat po përgatiten në Serbi, për...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për situatën në vend, me theks të veçantë për sigurinë dhe...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Kaderi ka pasur një bisedë të gjatë me konkurrenten tjetër të këtij formati, Edonën. Ajo ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.