×
 • Lajme
 • Lajme

  Kurti mbrëmë takoi 12 kandidatët: S’kemi struktura që i përgjigjen madhësisë së VV-së

  FrontOnline
  16 Nëntor 2021

  Kryeministri Albin Kurti ka thënë se mbrëmë i ka mbledhur të gjithë kandidatët për kryetarë komunash që garuan në balotazh për të diskutuar pas rezultatit që morën.

  “Mbrëmë i kam takuar 12 kandiatatët që ishin në balotazh edhe ata që fituan dhe ata që s’fituan dhe mbajta shënimet për të gjitha vërejtejt,sugjerimet mësimet që duhet nxjerrë se çka ka mundur të jetë më mirë. Shtabi ynë zgjedhor është duke përgatitur raport për fushatën dhe rezultatin që do ta diskutojmë në Kryesi të Vetëvendosje në ditët në vijim dhe unë s’nxitohem me konstatime para këtij raporti”.

  “Ajo që është e qartë që doli nga takimi i mbrëmshëm është se në subjektin tonë politik që është rritur tejmase në 3-4 vjetët e fundit ka defekte strukturore dhe organizative nuk kemi strutukra që i përgjigjen madhësisë. Zgjedhjet e fundit të brendshme i kemi mbajtur në janar 2018. Kjo është një pjesë e shpjegimit për diku mosfunksionimin”

  Kurti ka shtuar se ka ekzistuar një sinkronizim i të gjithë të tjerëve kundër Vetëvendosjes, duke thënë se ishte “një panik opozitar”.

  Pa rrymë deri në 8 orë, KEDS del me njoftim për nesër
  Nga Rubrika
  Lajme13 Korrik 2024
  Forumi për Integritetin e Informacionit kanë reaguar të shqetësuar pasi deputetët e Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje e kanë miratuar ligjin...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në margjina të Samitit të NATO-s në Washington ka takuar edhe kryediplomaten gjermane, Annalena Baerbock. Osmani ka...
  Lajme13 Korrik 2024
  Mëngjesi i kësaj të shtune ka nisur me fluks të lartë qytetarësh e mjetesh në pikën kufitare në Morinë. Qytetarët e Kosovës...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Korrektues i Kosovës (ShKK), Ismail Dibrani, ka thënë se dy të arratisurit nga burgu, Faton Hajrizi dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shumica e pagave në Kosovë e sidomos ato të punëtorëve të sektorit publik, nuk e arrijnë vlerën e një page për të...
  Lajme13 Korrik 2024
  Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) ka reaguar ndaj Ligjit të ri për Komisionin e Pavarur të Mediave (KPM), të miratuar të...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Zjarret janë ende aktive në malin Serta në Negotinë si dhe në Shtip në malin Ograzhden pranë kufirit bullgar. Ndërhyrjet si nga...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  SPAK ka lëshuar disa urdhërarreste me vendim gjykate për inceneratorin e Tiranës. Operacioni për ekzekutimin e urdhërarresteve u krye nga agjentët e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kosova si shteti më i ri evropian krenohej me popullsinë më të re. Mirëpo kjo popullsi ka nisur të plaket. Dhe Kosova...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.