Lajme

Kurti: Kosova nuk do të jetë pjesë e “Open Ballkan”, Merkeli s’ma kërkoi këtë

Kurti: Kosova nuk do të jetë pjesë e “Open Ballkan”, Merkeli s’ma kërkoi këtë
16:46 | 14 Shtator 2021

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas takimit me kancelaren Angela Merkel, ka deklaruar se Kosova nuk do të jetë pjesë e “Open Ballkan”.

Ai, ka thënë se këtë nuk ia ka kërkuar as kancelarja Merke, në takim, raporton FrontOnline.

A do të bëhet Kosova pjesë e Open Ballkan”.

“Jo”, tha ai.

“Gjatë takimit që patëm unë e falënderova Merkel për atë që është marrë për Kosovën, Ne kemi nevojë për bashkëpunim  edhe më të madh me Gjermaninë sepse është vendi me të cilin shqiptarët e Kosovës e kanë mërgatën më të madhe. Jo nuk na kërkoi që të përfshihemi në këtë proces”, ka thënë Kurti./FrontOnline

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera