×
 • Lajme
 • Lajme

  “Kurti do ta emërojë Haxhi Avdylin si ministër të Shëndetësisë, Gërvalla do ta largohet”

  FrontOnline
  15 Nëntor 2021

  Pas rezultatit të fundit në zgjedhjet lokale, kryeministri Kurti pritet të bëjë ndryshime në kabinetin e tij, shkruan FrontOnline.

  Kështu të paktën po thotë analisti dhe gazetari Berat Buzhala.

  Ai përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se në pozitën e Ministrit të Shëndetësisë do të emërohet, Haxhi Avdyli i Listes Guxo, derisa Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla do ta liroi poziten dhe në vend të saj do të emërohet ish gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Bekim Sejdiu.

  Postimi i tij i plotë:

  Po flitet qe tash Albini ka me ki bo ndryshimet e para ne qeveri. Kjo imponohet posacerisht pas rezultatit skandaloz ne zgjedhje.
  Do t’i duhet ta emeroje ministrin e Shendetesise, ku ka ambicie Haxhi Avdyli i Listes Guxo. Nese e jep shendetesine te Guxo, Albini duhet me e eliminu Donika Gervallen prej Puneve te Jashtme.
  Presidenti Buzhala ka marre vesh prej burimeve qe ish gjyqtari i Gjykates Kushtetuese, Bekim Sejdiu, eshte i perfoluri kryesor per kete pozite. Gjithashtu Buzhala , ka marre vesh qe Donika nuk eshte aspak e lumtur me zevendesimin e saj. Madje thuhet qe ajo ne qarqe diplomatike ka deklaruar qe pozita e saj eshte e panegociueshme.
  Ta shohim. Ksajde jemi.
  Tash e tutje, ne profilin tim ne Facebook, ne mes tjerash keni me lexu edhe lajme. Kuptohet pa pagese dhe pa gazetar te tjere.

  20 mijë qytetarë të Gjakovës bëhen me rrjet të ri
  Nga Rubrika
  Lajme14 Korrik 2024
  Në tubimin në Butler në shtetin e Pennsylvania derisa ish presidenti amerikan po mbante fjalim dëgjohen të shtëna rresht dhe sipas pamjeve...
  Lajme13 Korrik 2024
  NATO i dha fundit takimit të saj vjetor në kryeqytetin e Shteteve të Bashkuara, duke festuar 75 vjetorin e formimit dhe marrë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë se Serbia është e gatshme të zhvillojë marrëdhënie në të gjitha fushat me...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Kosovës, e ka përkujtuar masakrën e Poklekut. Ai tha se Serbia me projektin e saj “Paktoi”, vrau edhe foshnje të...
  Lajme13 Korrik 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se rruga nga rrethi i vogël i Arbërisë e deri te rrethi i...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka publikuar listën e plotë të zyrtarëve që i ka takuar gjatë vizitës së saj në Washington...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.