Lajme

Kurti dënon ashpër sulmin ndaj ushtruesit të detyrës së kryeshefit të “Trepçës”

Kurti dënon ashpër sulmin ndaj ushtruesit të detyrës së kryeshefit të “Trepçës”
09:19 | 20 Tetor 2021

Kryeministri Albin Kurti e ka vizituar sot ndërmarrjen “Trepça” në Mitrovicë.

Gjatë kësaj viziti Kurti, u shoqëruar nga ministrja e Ekonomisë Artane Rizvanolli.

Pas vizites kryeministri u  deklarua për media, ai foli edhe për incidentin që ndodhi ditë më parë në këtë ndërmarrje.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka dënuar ashpër sulmin ndaj ushtruesit të detyrës së kryeshefit të “Trepçës”, Enis Abdurrahmani dhe drejtorit të administratës, Besim Haxhiu, në zyrat e kësaj ndërmarrjeje.

 

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera