Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kurti: Bllazheviq, emër i shënuar në periudhën e gjeneratës së artë të KF Prishtina

  FrontOnline
  1 muaj më parë

  Qiro Bllazheviq po kujtohet nga shumë figura të shquara të dikurshme të futbollit dhe jo vetëm.

  Është kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti i cili ka reaguar pas vdekjes së Bllazheviq.

  Ai e kujtoi kohën kur Bllazheviq kishte ardhur në Prishtinë si trajner.

  “Si fëmijë, e mbaj mend qysh e pat bërë KF Prishtina aq të famshme. E pat sjellë në Prishtinë këngëtaren e njohur kroate, Tereza Kesovija. Para fillimit të një ndeshjeje të ligës elitare të vitit 1985 në Prishtinë, ajo doli në mes të fushës pranë kapitenit të atëhershëm Fadil Vokrri, për ta nisur ndeshjen formalisht, derisa të gjithë shikuesit në tribina mbanin shalla të bardhë, sepse kështu bënte vetë Mirosllav Qiro Bllazheviq.Në kujtesën e atyre që e kanë përcjellë futbollin e asaj kohe, Bllazheviq ka bërë vend si një trajner me pasion për futbollin dhe dashurinë e madhe për Prishtinën e Kosovën. Dhe i tillë do të mbetet përherë!”, shkroi ndër tjera Kurti.

  Juliana: E kuptoj që e kam lëndu djalin dhe e marr mbi supet e mia këtë (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Lajme21 Mars 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, e ka mirëpritur dakordimin që u arrit në Ohër më 18...
  Lajme21 Mars 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur sonte në Vushtrri ku një veturë ka goditur tre këmbësor. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë...
  Të tjera
  Vip21 Mars 2023
  Armaldo Kllogjeri është në dijeni të banorëve që e kanë nominuar brenda shtëpisë së “Big Brother Vip Albania”. Gjatë mbrëmjes së sotme,...
  Vip21 Mars 2023
  Ermal Mamaqi feston sot ditëlindjen e 41 dhe në këtë ditë speciale nuk kishte si të mungonte një urim nga gjysma e...
  Lajme21 Mars 2023
  Kthehet ora verore me akrepat e orës që lëvizin një orë përpara mes të shtunës 25 dhe të dielës 26 mars. I...
  Lajme21 Mars 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, e ka ndërlidhur raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit ku përmendet korrupsioni në Qeveri, me emrin e...
  Lajme21 Mars 2023
  Presidenca e Kosovës i ka reaguar Aleksander Vuçiqit, të parit të shtetit serb, pasi ky tha se Serbia nuk pajtohet në asnjë...
  Lajme21 Mars 2023
  Në Nenin 7 të marrëveshjes së Ohrit nuk ka zotime të reja, por ka pajtim për t`i zbatuar marrëveshjet e viteve 2013...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.