[wp-story]

Lajme

Kur do të ndodhë koalicioni i VV’së me iniciativën e Vjosa Osmanit? Flet Konjufca

Kur do të ndodhë koalicioni i VV’së me iniciativën e Vjosa Osmanit? Flet Konjufca
00:06 | 31 Dhjetor 2020

Anëtari i VV’së, Glauk Konjufca ka thënë në emisionin dPT te Fidani në T7 se koalicioni me iniciativën e Vjosa Osmanit nuk do të ndodhë deri sa të dalë vendimi i plotë i Gjykatës Kushtuese.

“Kjo njëherë nuk po ndodh për shkak se ky vendim i pjesshëm i gjykatës kushtetuese e duhet ta presim të plotë. Duket se gjykata do të dalë pas vitit tëri me vendim dhe do t’ua japë palëve”, tha ai.

Tutje ai kritikoi vendimin e Kushtueses duke thënë se ajo nuk mund ta shkruajë Kushtetutën.

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera