×
 • Auto
 • Auto

  Kur do të dalë në shitje Ferrari elektrik?

  FrontOnline
  08 Nëntor 2023

  Si një nga markat më të njohura të super-makinave në botë, shumë pyesin se kur do ta shohim një Ferrari plotësisht elektrik.

  Sipas, CEO-s, Benedetto Vigna, zhvillimi i Ferrarit të parë elektrik është përpara afatit të caktuar.

  Ndonëse nuk do të vijë edhe dy vjet, prodhuesi italian i makinave sportive po avancon më shpejt se sa pritej në këtë drejtim.

  Vigna tha se “projekti i parë i modelit plotësisht elektrik i Ferrarit po shkon siç ishte planifikuar, por për disa procese janë edhe përpara afatit”.

  Sipas Automative News, Ferrari po avancon më shpejt në disa aspekte teknike të projektit, se sa pritej.

  Kjo do të mund të kursejë kohë derisa Ferrari zhvillon EV-n e tij të parë, pasi teknikët potencialisht mund t’i zgjidhin problemet më shpejt./FrontOnline/

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Auto02 Dhjetor 2023
  E nxitur nga një valë modelesh të reja të përballueshme, pjesa e tregut të automjeteve elektrike në Bashkimin Evropian do të rritet...
  Auto01 Dhjetor 2023
  Tesla zbuloi të enjten çmimet për veturën elektrik Cybertruck, duke filluar nga 60,990 dollarë për variantin me kosto më të ulët, mbi...
  Auto30 Nëntor 2023
  Kreu i Stellantis, Carlos Tavares, thotë se koncerni i madh është gati të rregullojë strategjinë e tij elektrike bazuar në rezultatet e...
  Të tjera
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blero dhe Kaderi kanë shpalosur detaje rreth jetës private të tyre. Kaderi ka treguar se ajo është rritur vetëm nga babai pasi...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Teksa qëndronin në oborr Ylli, Besi dhe Santiana, Ylli thirri Ganiun për t’i treguar diçka për njërën nga banoret. Ai i tregoi...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Buci dhe Santiana kanë biseduar, janë përplasur dhe përsëri kanë qeshur e janë thumbuar me njëri-tjetrin. Por mbrëmë Buci ka paralajmëruar Santianën...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Blero dhe Edona kanë rikthyer raportet e mira mes tyre. Përndryshe ata diskutuan edhe për lojën...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Komediani i shtëpisë së Big Brother VIP Kosova, Gani Gërmia ka treguar se ka një plan gjigant. Këtë e shpalosi me Besin...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Santiana është tashmë e njohur për temperamentin e saj. Ajo i tha Ganiut me gjuhë të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.