[wp-story]

Sport

Kupa e Kosovës: Këto dy skuadra do të përballen në finale

Kupa e Kosovës: Këto dy skuadra do të përballen në finale
16:57 | 21 Prill 2021

Është mbyllur ndeshja e dytë gjysmëfinale mes Llapit dhe Prishtinës.

Në stadiumin “Zahir Pajaziti”, Llapi ishte nikoqir i Prishtinës në pasditën e sotme, shkruan FrontOnline.

Ndeshja e zhvilluar në Podujevë u mbyll baras 2:2.

Me këtë barazim, gjegjësisht me rezultat të përgjithshëm 5:4 nga dy ndeshjet, Llapi kualifikohet në finalen e Kupës së Kosovës.

Në finale, Llapi do të përballet me Dukagjinin e Klinës./FrontOnline/

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera