Sport

Kupa Carabao: West Hami i hakmerret Man Unitedit, Arsenali kualifikohet me lehtësi

Kupa Carabao: West Hami i hakmerret Man Unitedit, Arsenali kualifikohet me lehtësi
22:56 | 22 Shtator 2021

West Ham Unitedi dhe Arsenali janë kualifikuar tutje në fazën tjetër të Kupës Carabao.

“Çekanët” triumfuan në “Old Trafford” kundër Manchester Unitedit duke nxjerrur hak për humbjen në kampionat.

Londinezëve iu mjaftoi goli i minutës së nëntë të shënuar nga Manuel Lanzini.

Në ndërkohë, Arsenali arriti një fitore të lehtë ndaj një kundërshtari inferior siç është AFC Wimbledon.

“Topçinjtë” korrën fitore 3-0 në “Emirates” me golat e Lacazettes, Smith Rowe dhe Nketiah.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera