×
 • Sport
 • Sport

  Kualifikimet për Kupën e Botës, sot zhvillohen 10 ndeshje interesante

  FrontOnline
  14 Nëntor 2021

  Sot luhen ndeshjet e radhës për fazën kualifikuese për Kupën e Botës. 10 ndeshje zhvillohen sot të ndara në tri termine të ndryshme.

  Me fillim nga ora 15:00 do të zhvillohen tri duele. Kroacia takohet me Rusinë, Sllovakia udhëton për t’u ndeshur me Maltën dhe Sllovenia e pret Qipron.

  Nga ora 18:00 Gjermania i shkon Armenisë, Lihtenshtajni e pret Rumaninë, kurse Maqedonia e Veriut në Shkup e pret Islandën.

  Kurse nga ora 20:45 zhvillohen edhe katër ndeshjet e fundit të ditës së sotme. Ndeshja që merr vëmendjen tonë është padyshim ajo mes Greqisë dhe Kosovës, kurse përveç saj luhen edhe ndeshjet: Luksemburg – Irlandë, Portugali – Serbi dhe Spanjë – Suedi.

  IPKO i dhuron Komunës së Fushë Kosovës ekografi të sofistikuar për zbulimin e hershëm të kancerit Konfirmon përkushtimin e saj…
  Nga Rubrika
  Sport13 Korrik 2024
  Talenti i Spanjës, Lakime Yamal i ka dhënë merita të mëdha bashkëlojtarit të tij te kombëtarja, Rodri, të cilin e ka cilësuar...
  Sport13 Korrik 2024
  Anglia do të synojë të bëjë edhe më shumë histori të dielën, kur do të ballafaqohet me Spanjën në finale të Kampionatit...
  Sport13 Korrik 2024
  Ylli botëror Cristiano Ronaldo po shijon pushimet me familjen pas angazhimeve në Euro 2024. Ai ka postuar disa video dhe foto në...
  Të tjera
  Kronika13 Korrik 2024
  Dy persona janë zhdukur në Prizren ditën e premte. Policia njofton se bëhet fjalë për vëlla dhe motër, të cilët janë larguar...
  Lajme13 Korrik 2024
  Ministria e Infrastrukturës, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka bërë të ditur se ka marrë masa idhur me qarkullimin e automjeteve në vend...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Një depo nafte është përshirë nga zjarri në rajonin juglindor rus të Rostovit, pas një sulmi ukrainas me dronë mëngjesin e 13...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryetari aktual i Bujanocit, Nagip Arifi edhe pas mbajtës së zgjedhjeve të 3 qershorit, thotë se nuk janë mundësitë që shqiptarëve t’iu...
  Kronika13 Korrik 2024
  Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në fshatin Popolan të Suharekës. I dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa viktima në...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, vizitoi për ngushëllime sot familjen Dehari në fshatin Sllupçan të Kumanovës. I shoqëruar nga ministra...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.