×
 • Tenderët
 • Tenderët

  Kthehet në rivlerësim tenderi KEK-ut për furnizim me acid klorhidrik (dokument)

  FrontOnline
  23 Janar 2020

  Organi Shqyrtues i Prokurimit (OSHP) ka kthyer në rivlerësim tenderin e Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK) “Furnizim me acid klorhidrik 31-33 %”, raporton “Front Online”.

  Për këtë proces prokurimit KEK-u kishte rekomanduar për kontratë Operatorin Ekonomik (OE) “DPU Plam-2 DOOEL”, e ku vlera e parashikuar e këtij procesi të prokurimit sipas dosjes së tenderit ishte 266 mijë euro, raporton “Front Online”.

  Të pa kënaqur me vendimin e Autoriteti Kontraktues dy Operatoret Ekonomik “Bizun” dhe “Redoni HM” kishin deponuar ankesat e tyre në Organin Shqyrtues të Prokurimit, e ku kjo e fundit ka marrë vendim që  ankesat e këtyre dy kompanive të aprovohen si pjesërisht të bazuara, deri sa ka marrë vendim që të anuloj vendimin e Autoritetit për dhënie të kontratës.

  Portali “Front Online” ka monitoruar seancën e fundit të OSHP-së ku është marrë vendimi për rivlerësim të këtij procesi të Prokurimi.

  Vendimi i  Autoritetit Kontraktues, komunës së Gjakovës  për këtë proces të Prokurimit do të merret në ditët në vijim, deri sa “Front Online” do t’ iu mbaj të informuar për këtë proces të prokurimit deri në përmbyllje të procesit në tërësi. / Front Online /

  KEK-ut i kërkohet ta kthej në rivlerësim tenderin për furnizim me acid klorhidrik

  Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari’ LKIA me rekord të ri në nr. të udhëtarëve dhe fluturimeve
  Nga Rubrika
  Tenderët18 Shtator 2023
  Policia e Kosovës nuk ka arritur të pajisjet me jelekë të rinj anti-plumb, as pas dy vjetësh. Procedurat për furnizim me këto...
  Lajme11 Shtator 2023
  Shërbimi Korrektues i Kosovës, i cili funksionon në kuadër të Ministrisë së Drejtësisë, ka lidhur kontratë për blerjen e këpucëve dhe çizmeve...
  Tenderët26 Gusht 2023
  Ministria e Mbrojtjes ka nënshkruar një kontratë në vlerë 128 mijë euro me kompaninë Eco Cleaning. Kompania do të bëjë pastrimin e...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.