×
 • Lajme
 • Lajme

  Kryeziu: Me Ligjin për Paga do t’i zgjidhim problemet në afat të gjatë

  FrontOnline
  13 Nëntor 2021

  Lidhur me Ligjin e Pagave, për FrontOnline, kanë folur edhe nga Qeveria e Kosovës.

  Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu, tha se janë duke punuar në Projektligjin për Paga .

  “Grupi punues aktualisht është duke punuar në Projektligjin për Paga, i cili pasi të hartohet do të dërgohet për konsultime paraprake dhe konsultime publike. Qeveria synon përgatitjen e një serie të dëgjimeve publike, me qëllim që ky ligj të hartohet në mënyrë  të duhur dhe të zgjidhë problemet në term afatgjatë”, ka thënë Kryeziu./FrontOnline

  Kurtit i jepet ultimatum për Ligjin për Paga, kjo është përgjigjja e Qeverisë

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme20 Korrik 2024
  Sllavica Radovanoviq, kolonele në pension e Policisë së Serbisë, ka kritikuar publikisht ministrin e Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq, për...
  Lajme20 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot ka intervistuar një person, i cili dyshohet se e ka ndihmuar Faton Hajrizin...
  Lajme20 Korrik 2024
  Pritjet e mërgimtarëve për të hyrë në Kosovë nga pika kufitare te Dheu i Bardhë janë deri në dy orë, teksa kolona...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...
  Lajme20 Korrik 2024
  Në konferencën e përbashkët me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, të mbajtur të shtunën në Beograd, kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz tha...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.