Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kryeziu: Gjyqtarët e Kosovës janë të nivelit evropian

  FrontOnline
  29 Mars 2023

  Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerëson se gjyqtarët dhe prokurorët në Kosovë janë të nivelit evropian.

  Kryeziu, në Rubikon në Klan Kosova, tha se reformat në drejtësi janë të mira për shoqërinë, njofton Klankosova.tv.

  “Reformat në parim janë gjithmonë të mira për shoqërinë që janë ndryshime, por ndodh ndonjëherë që reformat janë të këqija – ani se kjo ndodh në raste më të rralla”.

  “Komunitetin juridik, gjyqtarë dhe prokurorë të Kosovës i njohë pasi kam punuar me ta dhe janë të nivelit gati evropian. Kritika ka pasi mendoj që ne shqiptarët nuk e dojmë vetveten shumë e as të arriturat tonë. Miqtë tanë thonë se Kosova ka përparuar shumë dhe kjo është e vërtetë” tha Kryeziu.

  Rikthehet Blasta, Artani i kërkon falje nga zemra
  Nga Rubrika
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur dje në takim zëvendëspresidentin e kompanisë së mirënjohur të prodhimit të automjeteve, KIA...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, ka publikuar të tjera dëshmi që tregojnë për krimin e organizuar në veri...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kreu i diplomacisë së Maqedonisë së Veriut që është duke kryesuar edhe me presidencën e OSBE-së, Bujar Osmani ka bërë të ditur...
  Të tjera
  Lajme03 Qershor 2023
  Kreu i Ekipit Negociator të Kosovës dhe numri dy i Qeverisë së Kosovës, Besnik Bislimi i ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksander...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Një zjarr i madh ka shpërthyer mëngjesin e së shtunës në një termocentral, në Kahramanmaras, qyteti që u godit nga tërmeti shkatërrimtar...
  Lifestyle03 Qershor 2023
  Pas një dite rraskapitëse, ju e quani një bekim të flini menjëherë. Orët e mjaftueshme të gjumit shpesh mbeten një ëndërr e...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, e ka cilësuar si shumë të qartë deklaratën e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep...
  Lajme03 Qershor 2023
  Bashkimi Evropian ka kërkuar të shtunën që Kosova t'i pezullojë menjëherë operacionet policore në afërsi të objekteve komunale në veri të Kosovës,...
  Vip03 Qershor 2023
  Kylie Jenner po kalon një kohë argëtuese në vilën luksoze të aktorit të njohur, Timothee Chalamet. Fotot e paparacëve tregojnë çiftin duke...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.