Lajme

Kryetari i Sindikatës së Mjekëve për artistët që protestuan: More a jeni normal?

Kryetari i Sindikatës së Mjekëve për artistët që protestuan: More a jeni normal?
14:11 | 15 Qershor 2020

Kryetari i Sindikatës së Mjekëve të Kosovës, Blerim Syla, ka kritikuar artistët për mbajtjen e protestës së sotme, të cilën e ka quajtur protestë të turpit.

Syla ka kërkuar të mos thuren këngë e vargje për punonjësit shëndetësorë, por t’u dilet në ndihmë.

Postimi i tij i plotë:
More a jemi normal?
Sot edhe nje protest e turpit.Profiter e matrapaz paskan marr guxim edhe shkencen ta interpretojne.
Ne kohen kur komunitetit shendetesor po i rrezikohet jeta dikush me surle e daulle po e largojke Covidin.Ateher e thjesht ne punetoret shendetesor ne shtepi e Ju “artista” neper kilinika por mos i harroni edhe Politikanet.Turp Turp Turp e besa edhe gjynah duhet me ju ardhe nga punetoret shendetesore.Mos thurrni keng e lavde por ndihmoni…..

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera