Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kryetari i Malishevës vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Hajdin Berisha, nënkryetar i Komunës së Malishevës thotë se gjendja shëndetësore e kryetarit Ragip Begaj vazhdon të jetë e rëndë.

  Ai thotë se Begaj po kurohet në QKUK dhe mjekët po bëjnë të pamundurën për ta ndihmuar.

  “Sot është dita e 20’të kur kryetari i Komunës të Malishevës Ragip Begaj pas disa shqetësimeve shëndetësore duke pasur për bazë edhe përgjegjësinë institucionale menjëherë i është nënshtruar testit për Covid-19 nga ku ka rezultuar pozitiv”, tha ai.

  “Në dy ditët e para ka qëndruar në shtëpi mirëpo menjëherë ka filluar përkeqësimi i gjendjes shëndetësore dhe është hospitalizuar në Klinikën Infektive ku po e vazhdon trajtimin”, tha Berisha për RTV Dukagjini.

  “Gjendja e kryetarit aktualisht është shpresëdhënëse përndryshe akoma është gjendja e rënduar. Profesionistët shëndetësor po bëjnë përpjekje që gjendja të sanohet megjithatë shpresoj se gjendja e kryetarit do të përmirësohet. Aktualisht gjendja e tij është e rënduar”, theksoi ai.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë
  Nga Rubrika
  Lajme25 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës ka përkujtuar tre aktivistët e vrarë të Kosovës më 24 dhe 25 mars në vitin 1999 nga forcat serbe....
  Kronika25 Mars 2023
  Një person është arrestuar të premten në fshatin Loxhë të Pejës, pasi dyshohet se ka kanosur dy zyrtarë të KEDS-it, të cilët...
  Lajme25 Mars 2023
  Një zjarr i madh e ka përfshirë një objekt në Pejë. Nuk dihet ende se cili ka qenë shkaku i këtij zjarri,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni25 Mars 2023
  Një adoleshente, e cila u dogj e gjallë nga ish-partneri, dha frymën e fundit në spitalin ku po kurohej, pas pesë ditësh...
  Vip25 Mars 2023
  Vitin 2017, Luiz Ejlli dhe Rezarta Smaja morën pjesë në Festival me këngën ‘Ra një yll’ me tekst nga Agim Doçi. Ajo...
  Lajme25 Mars 2023
  Ikja e profesionistëve shëndetësor, inflacioni shumë i lartë e ndërprerja e investimeve kapitale, janë disa nga dështimet që i përmendin Partia Demokratike...
  Kronika25 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar një person, i cili kishte vjedhur 63 drita solare në lagjen Jusuf Gërvalla në Prishtinë. Rastin në...
  Kronika25 Mars 2023
  Një person është arrestuar pasi ishte i kërkuar nga Policia e Kosovës për ngacmim. Në raportin 24 orësh të policisë bëhet e...
  Kronika25 Mars 2023
  Një femër në Lipjan ka njoftuar në Polici së është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj. E, njëjta pas sulmit ka pranuar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.