Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kryetari i Lipjanit ngushëllon për vdekjen e papritur të gjykatësit Hoti

  FrontOnline
  18 Korrik 2020

  Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, ka ngushëlluar për vdekjen e gjykatësit të njohur Shashivar Hoti.

  “Ky lajm na ka tronditur të gjithëve, Gjykatësi Hoti do të mbetet në kujtesë si një njeri i mirë dhe për punën e palodhshme, personaliteti tij do të jetoj në mendjen e secilit që pati fatin ta njoh”, thuhet në telegram ngushëllimin e Ahmetit.

  Postimi i tij i plotë:

  Me pikëllim të thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta e më të dashurit tuaj, Gjykatësit të njohur, z. Shashivar Hoti.

  Më lejoni që në emër të të gjitha institucioneve të  Komunës së Lipjanit, dhe në emër timin të ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta për ndarjen e hershme nga jeta të Gjykatësit të departamentit të krimeve të rënda në Gjykatën Themelore në Prishtinë,

  z. Shashivar Hoti.

  Ky lajm na ka tronditur të gjithëve, Gjykatësi Hoti do të mbetet në kujtesë si një njeri i mirë dhe për punën e palodhshme, personaliteti tij do të jetoj në mendjen e secilit që pati fatin ta njoh.

  Ngushëllime familjes Hoti, miqve, kolegëve, dhe të gjithë qytetarëve të Komunës së Lipjanit.

  Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme05 Qershor 2023
  Jörn Rohde, ambasadore i Gjermanisë në Kosovë, ka kërkuar sërish nga Qeveria e Albin Kurtit që të punojë urgjentisht në plotësimin e...
  Lajme05 Qershor 2023
  Është gjetur dhe konfiskuar në veri të Kosovës një veturë me targa gjermane, e cila dyshohet se është vjedhur në Gjermani. Sipas...
  Lajme05 Qershor 2023
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, i është kundërpërgjigjur ministrit të Bujqësisë, Faton Peci duke e etiketuar si “Inspektori Peci në botën...
  Të tjera
  Lajme05 Qershor 2023
  Në lidhje me situatën në veri, anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Zenun Pajaziti ka thënë se aktivitetet e...
  Lajme05 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit nga radhët e PDK-së, Ilir Peci tha se as që e mendon tash për tash dorëheqjen. Kurse kryetari tjetër...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Katër persona janë arrestuar në Tiranë, për të cilët policia atje bëri të ditur se dyshohen për vepra të ndryshme penale. Një...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Disa trafikantë shqiptarë të përfshirë në një mega trafik droge në Europë, si dhe në bashkëpunimin me klanet mafioze kalabreze, “Ndrangheta”, kanë...
  Lajme05 Qershor 2023
  Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme po shihet nga faktori ndërkombëtar si rruga e duhur për shtensionimin e situatës në Veri. Ish-kryetari i...
  Lajme05 Qershor 2023
  Sllagjana Pantoviq, është emëruar nënkryetare e komunës së Zveçanit. Kjo u konfirmua për Klankosova.tv nga kryetari i kësaj komune Ilir Peci. Pantoviq,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.