×
 • Lajme
 • Lajme

  Kryetari i Kamenicës rrëfen përballjen e tij me koronavirusin

  FrontOnline
  03 Korrik 2020

  Kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati në emisionin Frontal të T7 ka rrëfyer përballjen e tij me koronavirusin. Ai ka thënë se gjatë tërë periudhës së infektimit deri në shërim nuk ka pasur asnjë simptomë. Kurse si pasojë e infektimit të tij janë testuar 27 persona të cilët kanë rezultuar negativ.

  Kastrati ka thënë se infektimi me koronavirus ka ardhur si pasojë e kontaktit dhe mosrespektimit të distancës.

  “Unë me datë 7 qershor kam pasur kontaktin tash janë bërë 26 ditë, arsyeja e vetme ka qenë rast I kontaktit sepse nuk kam pasur simptoma. Kemi qenë në një veturë me personin i cili ka qenë i infektuar, distanca ka qenë më pak se 1.5 metra, janë bërë 21 ditë që kam qëndruar në izolim në shtëpi”

  Kastrati ka thënë se Instituti ka konsideruar që është i shëruar, pa pasur nevojë të bëjë testin tjetër.

  “Unë veç isha i ambientuar dhe kam kontaktuar me të infektuarit nonstop në komunën e Kamenicës, fatmirësisht jetoj vetëm dhe nuk kam rrezikuar dikë që është me sëmundje shoqëruese. Lehtësimi më i madh kur të gjitha kontaktet e mia kanë rezultuar negative nga 27 kontakte të familjes dhe kolegëve. Që nga rezultimi pozitiv me koronavirus e deri në shërim nuk kam pasur simptoma fare”, u shpreh Kastrati.

  Ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, e impresionuar me punën në Comodita
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka thënë se Kosova nuk duhet të prodhojë raport të njëanshëm lidhur me agresionin në Banjskë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kosova dhe Gjermania do të intensifikojnë bashkëpunimin në fushën e bujqësisë përmes projekteve konkrete bujqësore në mes të dyja shteteve. Kjo është...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka thënë për Front Online se zgjidhja e problemeve në veriune   Kosovës edhet vetëm zgjidhja politike. Sipas...
  Të tjera
  Vip04 Tetor 2023
  Rap-artisti i njohur shqiptar, Stresi, ka prezantuar së fundmi projektin e ri muzikor. “Sja keni idenë” mban titullin kënga, të cilën e...
  Lajme04 Tetor 2023
  Në mesin e tetorit, Tirana do të jetë nikoqire e Samitit të Berlinit. Agjenda tashmë është përcaktuar. Këshilltarja e kryeministrit të Shqipërisë,...
  Lajme04 Tetor 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ditë më parë ka thënë se Kosova duhet që së bashku me Shtetet e Bashkuara të përgatisë...
  Kronika04 Tetor 2023
  Tre persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në  “Rrugën e Ulqinit” në Mitrovicë. Lajmin për Front Online...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Roja Bregdetare e Filipineve po heton përplasjen e një anije peshkimi që vrau tre persona, përfshirë kapitenin, thanë zyrtarët të mërkurën. Incidenti...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në vazhdimësi po deklaron KFOR-i duhet ta marrë kontrollin ne veri të Kosovës. E, deklaratën e  Ramës,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.