×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Kryetari i Forumit Rinor të LDK’së Ministrit Çeku: Gjysmë milioni euro i ka shpërnda te “kllika” e VV’së “Hajnrullah”

  FrontOnline
  03 Korrik 2024

  Paris Guri, kryetar i Forumit Rinor të LDK’së, ka kritikuar ministrin e Kulturës Hajrullah Çeku për dhënien e 255 mijë eurove për organizatën që dikur ushtronte funksionin e drejtorit, e tani aty e ka vëllain.

  “Kjo pyetje shkon për krejt qytetarët normal të Kosovës, Qysh mundesh me arsyetu një ministër që i jep prej kuletës së shtetit 255 mijë euro Organizatës që vet ka qenë drejtor ekzekutiv, e pjesë e saj është edhe vëllau i tij. Po pra e dëgjuat mirë, vet vallau i tij. Organizatës së cilës e ka themeluar vetë ministri ia ndan rreth 200 mijë euro. Vazhdojmë tutje, se nuk përfundon me kaq”, shprehet Guri.

  “Një ministër që burrit të këshilltarës së kryeminstrit ia jep 268 mijë euro, ndërsa motrës së deputetit Artan Abrashi, ia ndanë plotë 255 mijë euro. Domethënë mbi gjysmë milioni euro, i shpërndan tek kllika e Vetëvendosjes, që na kanë shit moral ton këto vjet. Qysh arsyetohet kjo? Qysh quhet kjo ndryshe? Përveç se HAJNI. Zotri Çeku, nuk je më Hajrullah, je Hajnrullah”, është shprehur ai.

  Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit
  Nga Rubrika
  Lajme13 Korrik 2024
  Forumi për Integritetin e Informacionit kanë reaguar të shqetësuar pasi deputetët e Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje e kanë miratuar ligjin...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në margjina të Samitit të NATO-s në Washington ka takuar edhe kryediplomaten gjermane, Annalena Baerbock. Osmani ka...
  Lajme13 Korrik 2024
  Mëngjesi i kësaj të shtune ka nisur me fluks të lartë qytetarësh e mjetesh në pikën kufitare në Morinë. Qytetarët e Kosovës...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Korrektues i Kosovës (ShKK), Ismail Dibrani, ka thënë se dy të arratisurit nga burgu, Faton Hajrizi dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shumica e pagave në Kosovë e sidomos ato të punëtorëve të sektorit publik, nuk e arrijnë vlerën e një page për të...
  Lajme13 Korrik 2024
  Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) ka reaguar ndaj Ligjit të ri për Komisionin e Pavarur të Mediave (KPM), të miratuar të...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Zjarret janë ende aktive në malin Serta në Negotinë si dhe në Shtip në malin Ograzhden pranë kufirit bullgar. Ndërhyrjet si nga...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  SPAK ka lëshuar disa urdhërarreste me vendim gjykate për inceneratorin e Tiranës. Operacioni për ekzekutimin e urdhërarresteve u krye nga agjentët e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kosova si shteti më i ri evropian krenohej me popullsinë më të re. Mirëpo kjo popullsi ka nisur të plaket. Dhe Kosova...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.