[wp-story]

Lajme

Kryeministri në detyrë arrin në Artanë

Kryeministri në detyrë arrin në Artanë
15:15 | 02 Qershor 2020

Pas ngjarjes tragjike në Novobërdë, atje tashmë ka shkuar kryeministri në detyrë Albin Kurti.

Kurti po shoqërohet nga Ministrja në detyrë e Ekonomisë Rozeta Hajdari dhe ushtruesi i detyrës së Ministrit të Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla.

Paraditen e sotme, një xehtar dhe një inxhinier – të moshës 50 dhe 51 vjeçar – humbën jetën në Minierën e Artanës pasi u shemb një pjesë e punishtes në të cilën ndodheshin.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera