Front TV

“Kryeministër, mos na shkel në gjak” nis protesta e fëmijëve të dëshmorëve kundër Kurtit

“Kryeministër, mos na shkel në gjak” nis protesta e fëmijëve të dëshmorëve kundër Kurtit
12:15 | 23 Janar 2023

Ka filluar protesta e thirrur nga fëmijët e dëshmmorëve kundër kryeministrit Kurti.

Protestuesit janë nisur drejt Qeverisë, raporton Front Online.

Protesta u organizua pas deklaratave të kryeministrit Albin Kurti për politikanin serb, Oliver Ivanoviq, ku pati shumë reagime dhe familjet e dëshmorëve u shprehën të indinjuar me veprimet e Kurtit, që sipas tyre ai ka tentuar të amnistojë një kriminel lufte.


 

Edoni largohet nga Big Brother VIP Kosova

Të tjera