×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Kroacia vazhdon të goditet nga tërmetet

  FrontOnline
  30 Dhjetor 2020

  Tërmetet vazhdojnë të tronditin Kroacinë, i fundit me radhë u regjistrua në 11.01 me një fuqi prej 1.7 ballë të Rihterit.

  Sipas të dhënave të Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare, epiqendra e tërmetit ishte 24 kilometra nga Gorica e Madhe në një thellësi prej një kilometri.

  Tërmeti në 10.35 të mëngjesit ishte 2.6 gradë me epiqendrën njëmbëdhjetë kilometra larg Sisak.

  Kjo u parapri nga tërmete prej 1.6 ballë, 1.9 ballë dhe 2.2 ballë.

  Që nga tërmeti i këtij mëngjesi në orën 06.15 me një fuqi prej 4.8, njëzet tërmete të tjera prej 1.2 deri në katër gradë janë regjistruar.

  Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni25 Shtator 2023
  Shtetasit maqedonas që gjendeshin në një hotel afër Manastirit në Banjskë, ku ndodhi sulmi ndaj pjesëtarëve të Policisë së Kosovës, janë nisur...
  Bota/Rajoni25 Shtator 2023
  Thirrja që kancelari gjerman Olaf Scholz ia bëri Varshavës për t’i qartësuar akuzat në lidhje me vizat për emigrantët është përpjekje për...
  Bota/Rajoni25 Shtator 2023
  Plani i Gjermanisë për të financuar organizata bamirëse që ndihmojnë migrantët në Detin Mesdhe shkakton vështirësi për Italinë, tha të dielën Ministri...
  Të tjera
  Lajme25 Shtator 2023
  Emisari për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, është duke qëndruar në Kosovë pas sulmit të djeshëm ndaj policisë së Kosovës ku një polic...
  Lajme25 Shtator 2023
  Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka ulur flamurin në gjysmështizë, në nderim të policit Afrim Bunjaku, i cili...
  Bota/Rajoni25 Shtator 2023
  Thirrja që kancelari gjerman Olaf Scholz ia bëri Varshavës për t’i qartësuar akuzat në lidhje me vizat për emigrantët është përpjekje për...
  Vip25 Shtator 2023
  Edhe reperi Noizy përmes rrjeteve sociale ka reaguar pas sulmeve që kanë ndodhur në veri, ku në krye të detyrës mbeti i...
  Kronika25 Shtator 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar 22-vjeçari, E.H. pasi ishte i kërkuar nga Gjykata. Pas arrestimit nga ana e policisë...
  Lajme25 Shtator 2023
  Trashëgimtari i kriminelit të luftës, Sllobodan Millosheviq në krye të Partisë Socialiste të Serbisë, aktualisht në shërbim të Vuçiqit, si ministër i...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.