[wp-story]

Bota/Rajoni

Kroacia nis vitin me dridhje të reja të tokës

Kroacia nis vitin me dridhje të reja të tokës
09:43 | 01 Janar 2021

Qendra Sizmologjike Euromesdhetare ka njoftuar për një sërë dridhjesh të tokës në Kroaci në orët e para të vitit 2021.

Tërmetet u regjistruan në rajonin përreth qytezës Petrinja, e cila ishte epiqendër edhe e tërmeteve të fuqishme të kësaj jave.

Tërmeti më i madh ishte ai i së martës, kur u regjistrua me magnitudë 6.3 shkallës, e që për pasojë vdiqën shtatë persona dhe u shkatërrua numër i madh objektesh e rrugësh.

Gjatë orëve të para të së premtes u regjistruan dy tërmete 3.2 dhe 3.1 sipas shkallës Rihter, bëjnë të ditur mediat kroate.

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera