Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kroaci: Bankieri i rrejshëm bind njerëzit se kishin para fals – ua vjedh 13.000 euro

  FrontOnline
  10 Gusht 2020

  Policia e Zagrebit arrestoi një bankier të rremë pasi që dëmtoi gjashtë persona.

  Ai u kërkoi që t’i dorëzonin kartëmonedhat dhe kartelat “e falsifikuara” me të cilat tërhoqi paratë e tyre në ATM dhe vodhi gjithsej rreth 95.000 kuna (rreth 12.700 euro).

  Policia njoftoi sot se pas hetimit penal, ata ngritën një raport kundër të dyshuarit për pesë vepra penale të mashtrimit.

  Gjatë janarit, në zonën e Maksimirit, Trenshjevkë dhe Zagreb i Ri, ai ka bindur tre persona që, si një bankier duhet të kontrollojë kartëmonedhat e tyre të falsifikuara dhe kartat e bankave, me të cilat ai tërhoqi paratë e tyre në ATM, raporton agjencia Hina.

  Policia pretendon se i dyshuari në të njëjtën mënyrë ka mashtruar edhe tre persona të tjerë në janar.

  Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa
  Nga Rubrika
  Lajme05 Qershor 2023
  Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme po shihet nga faktori ndërkombëtar si rruga e duhur për shtensionimin e situatës në Veri. Ish-kryetari i...
  Lajme05 Qershor 2023
  Sllagjana Pantoviq, është emëruar nënkryetare e komunës së Zveçanit. Kjo u konfirmua për Klankosova.tv nga kryetari i kësaj komune Ilir Peci. Pantoviq,...
  Lajme05 Qershor 2023
  Sot ka filluar “Java e Sigurisë në Komunitet”, ku policia do të ketë aktivitete nëpër rajone të vendit, deri më 14 qershor....
  Të tjera
  Lajme05 Qershor 2023
  Është mbajtur takimi i ministrave të Punëve të Jashtme të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP), në Mal të Zi. I...
  Vip05 Qershor 2023
  Dy artistet e njohura shqiptare, Tayna dhe Kida, kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Lajmi është bërë i ditur...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Pak para orës 15:00 të ditës së hënë, policia e Lubjanës ka marrë informacion për të shtëna armësh. Dhe sipas informacioneve të...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensy është takuar në Kiev me sekretarin e jashtëm të Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly. Përmes një postimi në...
  Lajme05 Qershor 2023
  Nënkryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku i ka çuar mesazh Qeverisë Kurti duke e stolisur qytetin me flamuj të Shteteve të Bashkuara. Lushtaku...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Kryeministri i Belgjikës, Alexander De Croo, ka konfirmuar më 5 qershor se vendi i tij po kërkon sqarime nga Ukraina lidhur me...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.