×
 • Lajme
 • Lajme

  Krasniqi refuzon ftesën e VV-së për bashkëpunim: Duhet të bëni rrugë të gjatë për të bashkëpunuar me neve

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Deputeti i Partisë Demokratike e Kosovës, Memli Krasniqi iu është përgjigjur ftesës së shefit të grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi i cili ftoi PDK-në t’i bashkohet mocionit për rrëzimin e qeverisë.

  “Ju duheni të bëni rrugë të gjatë, për të kërkuar çfarëdo bashkëpunimi me PDK-në, nuk do ta merrni bashkëpunimin që keni filluar ta kërkoni, ju e keni pasë këtë mandat lara-lara dhe unë habitem me juve sepse ka arsye shumë që ne nuk mund të bashkëpunojmë.”, tha Krasniqi.

  E në anën tjetër, Selimi i tha se nuk ka kërkuar bashkëpunim.

  “Keni ardhur në një pozicion, ku jeni dorëzuar nga të qenit në pushtet dhe po doni së paku të jenë opozitë. Ju nuk jeni as pushtet e as opozitë dhe akoma më tutje, po bindem që ju jeni akoma në luftë për vendin e tretë.”, tha Selimi.

  Sponsori gjeneral i PRINCE CAFFE Superligës, shpërblen mbretërit e basketbollit për edicionin 2022/23
  Nga Rubrika
  Lajme23 Korrik 2024
  Valon Prestreshi, njohës i rrethanave ekonomike në vend thotë se Qeveria e Kosovës duhet ta rrisë nivelin e angazhimit për bashkëpunim ekonomik...
  Lajme23 Korrik 2024
  Opozita serbe ka paraqitur një plan ku përfshihen disa pika. Anëtarët e opozitës Çedomir Stojkoviq dhe Ivan Videnoviç u deklaruan se Serbia...
  Lajme23 Korrik 2024
  Policia e Kosovës bashkë me Prokurorinë e Shtetit, janë duke zhvilluar një aksion në Pejë kundër disa të dyshuarve për dallavere me...
  Të tjera
  Lajme23 Korrik 2024
  Prokuroria Speciale e Kosovës, dje bëri të ditur se edhe sot do ta intervistojë ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu. Sipas PSRK-së, intervistimi...
  Ekonomi23 Korrik 2024
  Dyshekët e prodhuar në Kosovë janë produkti kryesor që  eksportohet nga Kosova në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) së paku gjatë...
  Bota/Rajoni23 Korrik 2024
  Zëvendëspresidentja amerikane Kamala Harris ka festuar sigurimin e mjaftueshëm të miratimeve të delegatëve për të fituar nominimin presidencial demokrat. “Sonte, jam krenare...
  Lajme23 Korrik 2024
  Moti sot parashihet të jetë kryesisht me diell. Vranësirat më të fokusuara parashihen përreth relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...
  Lajme22 Korrik 2024
  E pandehura pranoi SMS në 3 të mëngjesit pastaj e çoi me veturë në Drenas- çfarë ndihme iu ofrua Faton Hajrizit pas...
  Lajme22 Korrik 2024
  Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka ftuar që të jetë pjesë e një debati publik mes tij dhe kryeministrit aktual, Albin Kurti....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.