Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Krasniqi për qeverisjen e Kurtit: Model i stagnimit, nuk e ka synim zhvillimin

  FrontOnline
  25 Mars 2023

  Juristi Albert Krasniqi, ka komentuar qeverisjen 2- vjeçare të kryeministrit Kurti.

  Me anë të një postimi në Facebook, Krasniqi ka thënë se modeli i qeverisjes së kryeministrit Albin Kurti ishte ai i stagnimit.

  “Albin Kurti tashmë ka dy vite që është në krye të Qeverisë. Përafërsisht kaq kohë kanë pasur për të qeverisur kryeministrat para tij brenda një mandati. Kjo është periudhë e mjaftueshme për të kuptuar modelin e qeverisjes dhe ndjekur trajektoren e progresit. Modeli i qeverisjes së Kurtit është model i stagnimit”, ka shkruar Krasniqi.

  Tutje, ai tha se kjo Qeveri nuk kishte synim zhvillimin, ka rritur lëmoshën dhe ka ndalë investimet.

  “Menaxhim administrativ i punëve të përditshme të shtetit, pa synimin për zhvillim. Rritje të lëmoshës, pa përmirësuar mirëqenien. Ndalje të investimeve nga frika e korrupsionit, e humbje më të mëdha nga mosveprimi. Kapje në emër të ç’kapjes së institucioneve të pavarura. Centralizim të pushtetit dhe sulme ndaj mediave”, ka shkruar ai.

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Kreu i Komunës së Zveçanit, Lulezim Hetemi, ka disa ditë që ka mbetur i ngujuar brenda objekti të Komunës. Ai është parë...
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputeti liberal gjerman, Thomas Hacker ka përshëndetur përpjekjet për ndërmjetësim të Gjermanisë dhe Francës pas shpërthimit të konfliktit në veriun e Kosovës....
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputetja e LDK-së, Doarsa Kica-Xhelili, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti në veprimet e ndërmarra sa i përket menaxhimit të situatës në veri....
  Të tjera
  Lajme02 Qershor 2023
  Gjykatësi Vidar Stensland është rizgjedhur kryetar i Dhomës së Specializuar të Gjykatës Kushtetuese (DhSGJK). Kjo është bërë e ditur përmes faqes zyrtare...
  Lajme02 Qershor 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka uruar homologun e saj italian Sergio Mattarella për Ditën e Republikës, e cila festohet çdo...
  Lajme02 Qershor 2023
  Jehona Lushtaku-Sadriu nga LDK-ja ka kritikuar kryediploamten kosovare. Në një status në Facebook, ajo ka thënë se Donika Gërvalla Schëarz në Kuvendin...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Një sondazh tregon rënie rekord të shkallës së qytetarëve që janë të kënaqur me qeverinë në Gjermani dhe se 1 në 5...
  Lajme02 Qershor 2023
  Lista Serbe doli në konferencë për media pasi Albin Kurti publikoi listën e serbëve të cilët i cilësoi si kriminelë dhe organizatorë...
  Lajme02 Qershor 2023
  Me pjesëmarrjen e më se 30 studentëve dhe gazetarëve të rinj, gjatë tri ditëve në Prishtinë është mbajtur moduli i parë i...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.