×
 • Lajme
 • Lajme

  Krasniqi për dialogun: S’duhet kërkuar zgjidhje mbi zgjidhje, mund të hapet “Kutia e Pandorës”

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nisma, Jakup Krasniqi, ka thënë se nuk mund të kërkohet zgjidhje mbi zgjidhje për çështjen e Kosovës.

  “Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, vlerëson se: “askush nuk ka të drejtë të diktojë zgjidhje, as NATO e as ndonjë vend tjetër apo organizatë”. Me këtë konstatim të Stoltenbergut pajtohëm në masë të madhe edhe pse nuk është thënë krejt çka duhet thënë”.

  “Pse? Të gjithë e dimë, si në Perëndim e po ashtu edhe në Lindje se zgjidhja ka ndodhur në Bisedimet e Vjenës e më pas në Kuvendin e Kosovës dhe është konfirmuar nga Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë në gusht të vitit 2010”, ka thënë Krasniqi përmes Facebook.

  “Pra zgjidhja është bërë edhe me pjesëmarrjen e paleve?! Dhe nuk duhet kërkuar zgjidhje mbi zgjidhje, se kështu mund të hapet edhe kutija e Pandorës?!”.

  Vuçiq: Kam folur me Macronin, rinisja e dialogut është çështje ditësh

  NimiTV ofron 30% zbritje për Black Friday
  Nga Rubrika
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Sipas kreut të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, Kurti e ka humbur shansin në Bruksel dhe Ohër dhe ai ka shans që të...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Fondi Sovran i Kosovës i cili ka kaluar në leximin e parë në Kuvendin e Kosovës është diskutuar sot në EURO n’7....
  Të tjera
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Fondi Sovran i Kosovës i cili ka kaluar në leximin e parë në Kuvendin e Kosovës është diskutuar sot në EURO n’7....
  Sport08 Dhjetor 2023
  Juventusi ka arritur të shënojë fitore ndaj Napolit me rezultat 1-0 në derbin e javës së 15-të të Serie A. Pjesa e...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Shtetet e Bashkuara kanë vënë veto në Rezolutën e cila ka bërë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gazë. 13 nga anëtaret...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Ministria e Drejtësisë ka bërë të ditur se është lansuar baza e të dhënave me tre module të reja të inkuadruara, për...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  I dërguari special i Bashkimit Evropian në dialogun mes Serbisë dhe Kosovës, Miroslav Lajçak, është takuar në Bruksel me ambasadorin amerikan në...
  Sport08 Dhjetor 2023
  Komiteti Olimpik Ndërkombëtar njoftoi këtë të premte se atletët rusë dhe bjellorusë do të mund të marrin pjesë në Lojërat Olimpike të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.