Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Krasniqi për kandidaturën e Haradinajt për president: Duhet ta sqarojë a është kandidat i AAK-së apo i koalicionit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Nënkryetari i PDK-së Memli Krasniqi ka folur sonte për kandidaturën e Ramush Haradinajt për president dhe për votat që ai ia ka kërkuar PDK-së.

  Krasniqi tha se është e pakuptimtë që Haradinaj del e kërkon vota në opozitë kur nuk e ka ende mbështetjen e asnjë partneri të koalicionit.

  “Ky koncepti i Haradinajt për vota hua për mua është i pakuptimtë. Sepse sikur të vepronim ne me logjikën e votave hua duhet ti themi zotit Haradinaj a po na i kthen ato votat e vitit 2017 kur të bëmë kryeministër”, tha ai.

  “Unë nuk e di, përveç që e ka nominuar partia e tij, që e mbështetë dikush tjetër. Pra kandidat i kujt është? Është kandidat i AAK-së apo është edhe kandidat i koalicionit? Qysh del me lypë vota në kojshi kur nuk i ke në shtëpi tënde njëherë? Unë nuk i kam dëgjuar LDK-në dhe partitë tjera të koalicionit që e mbështesin. E qysh mundesh me kërku vota prej opozitës kur ende s’i ke votat e koalicionit”, tha Krasniqi.

  Ai theksoi se asnjëherë deri tani në Kryesinë e PDK-së nuk është diskutuar çështja e zgjedhjes së presidentit dhe ka thënë se ky nuk është prioritet për ta.

  “Frika ime është përballja me publikun”, thotë banori/banorja i/e 12-të i/e BBVK
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  23 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 në 24 orët e fundit, nga 140 testime të bëra. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...
  Lajme24 Mars 2023
  Sektori i Hetimeve të Stacionit policor Prizren është duke zhvilluar hetime lidhur me veprën penale “Ngacmim” që ka ndodhur më datë 28/02/2023...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri Edi Rama ndodhet në Britaninë e Madhe prej dy ditësh. Në një komunikim në auditorin e Institutin Mbretëror të Marrëdhënieve Ndërkombëtare,...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kujtuar se sot shënojmë 24-vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s mbi caqet...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës,  Albin Kurti, sot feston ditëlindjen e 48. Kurti ka lindur më 24 mars 1975 në Prishtinë. Kurti është kryeministri...
  Lajme24 Mars 2023
  Një person me lëndime në kokë dhe këmbë është paraqitur në stacionin policor Leposaviq dhe ka deklaruar se është sulmuar fizikisht dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Mjeku në Klinikën e Urologjisë, Liridon Selmani, ka reaguar pasi që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, të enjten e vizitoi këtë Klinikë...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.