Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Krasniqi me mesazh për qytetarët: Festoni në shtëpi që të festojmë bashkërisht në të ardhmen e afërt

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Drejtori i Shërbimit Spitalor të Kosovës, Valbon Krasniqi tha sot pas takimit me kryeministrin Avdullah Hoti se vetëm zbatimi i masave nga qytetarët do të mundësojë mjekëve ta kenë më të lehtë punën dhe do të mundësojë uljen e kurbës së të infektuarve.

  Krasniqi apeloi qytetarët që sot të festojnë në shtëpi, të mos ketë vizita nëpër familjarë në mënyrë që në të ardhmen e afërt të mund të festojnë bashkërisht.

  “Ne prezantuam situatën reale të cilën e kemi, veprimet që kemi ndërmarrë për të krijuar kapacitete shtesë me shtretër dhe veprimet që kemi ndërmarrë po ashtu për të shtuar numrin e personelit mjekësor…. E njoftuam kryeministrin Hoti edhe me sfidat nëpër të cilat po kalojmë sa i përket menaxhimit klinik të rasteve… Vazhduam të kërkojmë mbështetjen dhe të gjejmë forma tjera të motivimit shtesë të punëtorëve shëndetësor”, tha kreu i SHSKUK-së.

  Ai tha se vetëm zbatimi i plotë i masave nga qytetarët do të mundësojë punë më të lehtë për mjekët dhe uljen e kurbës së të infektuarve.

  Juliana: E kuptoj që e kam lëndu djalin dhe e marr mbi supet e mia këtë (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme01 Prill 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni e ka mbështetur Marshin për Drejtësi që do të mbahet nesër. Hyseni përmes...
  Lajme01 Prill 2023
  Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232...
  Lajme01 Prill 2023
  Të akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe tre bashkëpunëtorë të tij të kohës së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.