[wp-story]

Front TV

Krasniqi: Me 1000 testet e pranuara nga Serbia, Kurti i mundësoi Vuçiqit të shpërlahet nga gjenocidi

Krasniqi: Me 1000 testet e pranuara nga Serbia, Kurti i mundësoi Vuçiqit të shpërlahet nga gjenocidi
11:44 | 20 Prill 2020

Partia Demokratike e Kosovës ka marrë pjesë në takimin e ftuar nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti për të diskutuar rreth situatës me pandeminë Covid-19.

Pas këtij takimi, është deklaruar deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi.

Ai ka thënë se me pranimin e 1000 testeve të pranuara nga Serbia, Kurti ia mundësoi Vuçiqit të shpërlahet nga gjenocidi.

“I perserita qëndrimet e PDK-së për gabimet trashanike të cilat i ka bërë. Ky kryeminister e ka shkel Kushtetuten e vendit. Ky kryeministër është dorëzuar para Serbisë. I ka përligjur masat e jashtezakonshme të vendosura nga Serbia. I ka mundësuar Aleksander Vuçiqit të shperlahet nga gjenocidi. 1000 teste e kanë shfaqur Serbinë si humane. Ka bërë gabim të pafalshëm duke ia mundesuar këtë gjë”, u shpreh ai.

Sipas tij, PDK-ja i kalon interesat partiake kur janë në pyetje interesat e vendit.

“Ju them se prezenca e PDK-së është një dëshmi që Partia Demokratike kur janë në pyetje interesat e qyetarëve dhe interesat e vendit i kalojnë interesat partiake. Kemi ardhur t`I shprehim drejtperdrejt qendrimet dhe bindjet tona. Sot isha ketu per t`ia perseritur kyriministri, per te ju thane qe kane bere gabime te jashtezakonshme, ne vend qe te koordinohen, ata jane sjellur me nencim, me arrogance”, theksoi ai.

 

DIREKT: PDK-ja deklarohet për medie pas takimit me Albin Kurtin

DIREKT: PDK-ja deklarohet për medie pas takimit me Albin Kurtin

Δημοσιεύτηκε από Front Online στις Δευτέρα, 20 Απριλίου 2020

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera