×
 • Lajme
 • Lajme

  Krasniqi: Këto zgjedhje ishin mësim, qytetarët brenda 9 muajve bënë përmbysje të mëdha

  FrontOnline
  16 Nëntor 2021

  Lideri i PDK-së, Memli Krasniqi ka thënë se qytetarët këtë herë e dëshmuan se brenda një periudhe 9 mujore mund të bëjnë përmbysje të mëdha në zgjedhje.

  Krasniqi në emisionin ‘Pressing’ në T7 teksa ishte duke folur për rezultatet në këto zgjedhje, tha se këto përmbysje vijnë kur politikanët bëhen arrogantë dhe i harrojnë premtimet.

  “Më vjen mirë që ne i kemi fituar zgjedhjet, por e konsideroj para se gjithash si fitore të qytetarëve të Kosovës, para se të jetë fitore e PDK-së, e imja apo e kryetarëve. Qytetarët e kanë dëshmuar se edhe brenda një periudhe 9 mujore, munden me bo përmbysje të mëdha, në momentin kur politikanët bëhen arrogantë, e i harrojnë premtimet, kur ata largohen prej qytetarëve”, tha Krasniqi.

  Lideri i PDK-së shtoi se kjo përmbysje duhet të jetë mësim për të gjithë, edhe për opozitën në nivel qendror edhe për VV-në e cila është në pushtet.

  “Kjo duhet të jetë mësim për të gjithë, edhe për neve që jemi në opozitë në nivel qendror, edhe për VV-në që është në pushtet, por duhet të jetë mësim edhe për politikën lokale dhe kryetarët e rinj që mos ta marrin sit ë mirëqenë mbështetjen e qytetarëve asnjëherë, sepse ajo ndryshon, varësisht prej qeverisjeve të tyre”.

  Ndryshe, PDK-ja në këto zgjedhje i fitoi 8 komuna.

  Rame Lahaj, ambasador i VISA Infinite kartelës së Bankës TEB
  Nga Rubrika
  Kronika19 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar për një vjedhje të rëndë në Zveçan. Sipas raportuesit, persona të panjohur kanë nxjerrë nga objekti dy...
  Kronika19 Korrik 2024
  Ka vdekur një i burgosur në qendrën e paraburgimit në Gjilan. Njoftimin e ka dhënë Shërbimi Korrektues i Kosovës dhe Departamenti Shëndetësor...
  Kronika19 Korrik 2024
  Është arrestuar një burrë në Prishtinë, nën dyshimin se i ka sulmuar dy shtetas të huaj të cilëve më pas ua ka...
  Të tjera
  Lifestyle19 Korrik 2024
  Gjatë ditëve të ftohta, të gjithë përballemi me dhimbje të fytit. Në vend që të marrim ilaçe që zvogëlojnë imunitetin natyror të...
  Lifestyle19 Korrik 2024
  Dashi Mos u përfshini shumë nga ankthi, pasi në të kundërt rrezikohet që tensionet t’iu shpërqendrojnë. Parashikohet një e premte mjaft e...
  Vip19 Korrik 2024
  Duket se rrjeti nuk do të bjerë në qetësi deri sa Arbana Osmani ta konfirmojë vetë se në cilin televizion do ta...
  Lajme19 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme të Japonisë, ka thënë se zhvillimi ekonomik i Kosovës, është thelbësor, dhe sipas saj që nga shpallja...
  Lajme19 Korrik 2024
  Bekë Berisha, kryetar i Komisionit për Çështjet e Sigurisë dhe Mbrojtjes thotë për “Front Online” se rasti i vrasjes së policit serb,...
  Lajme19 Korrik 2024
  Zëvendëskryeministri serb dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Ivica Daçiq deklaroi sot se një polic është vrarë në orët e para të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.