Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Krasniqi akuzon ARKEP-in: Nuk po e parandaloni shitjen e IPKO-s te Serbia

  FrontOnline
  21 Korrik 2020

  Anëtari i Komisionit për Ekonomi, Memli Krasniqi ka akuzuar bordin e ARKEP-it që asnjë hap dhe asgjë zyrtarisht nuk ka vepruar për ta parandaluar shitjen e IPKO-s Serbisë, që është një kërcënim serioz që mund t’i bëhet vendit.

  Krasniqi nga PDK ka fajësuar ARKEP që nuk ka ftuar ende IPKO-në të raportojë për këtë proces.

  Ai ka cilësuar këtë proces si një prej problemeve më të mëdha që po i shfaqet Kosovës që nga pas lufta.

  “Ju jeni takuar me kryeministrin vetëm pasi ai ka shprehur interesim. Bash asgjë s’jeni duke bërë në këtë drejtim ose s’keni marrë asnjë hap. Keni pas të drejtë të ftoni edhe IPKO-në për këtë pasi po besoj edhe janë të obliguar t’ju raportojnë. Kështu që ju edhe nuk guxoni të votoni pro shitjes së IPKO-s Serbisë. Ju edhe të votoni, ne do ta shfuqizojmë atë vendim. Sepse ju jeni bord i votuar nga Kuvendi”, tha Krasniqi gjatë raportimit të bordit të ARKEP në Komisionin parlamentar për Ekonomi.

  Punime në rrjet, KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin për Punë të Jashtme të Britanisë së Madhe, James Cleverly....
  Lajme08 Qershor 2023
  Lumir Abdixhiku, kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ka thënë se propozim që nuk e ka autorësinë e institucioneve të Kosovës...
  Lajme08 Qershor 2023
  Gjatë orëve të pasdites së të enjtes, në shumë qytete e fshatra të Kosovës ka pasur reshje të shumta shiu të shoqëruara...
  Të tjera
  Vip08 Qershor 2023
  Vera është e nxehtë dhe përplot bashkëpunime mes artistëve tanë. I fundit që u paralajmërua është ky nga Fifi dhe Bes Kallaku....
  Lifestyle08 Qershor 2023
  Shtypja e lartë e gjakut mund të çojë në një sërë komplikimesh të rrezikshme, duke përfshirë sëmundjet e zemrës dhe goditjen në...
  Lajme08 Qershor 2023
  Reshjet e denduara që ranë orët e fundit mbi territorin e Kosovës kanë shkaktuar vështirësi në qarkullim. Gjithashtu në disa pjesë janë...
  Lajme08 Qershor 2023
  Ambasadori amerikan në Beograd Christopher Hill, tha sot se vendet perëndimore e kanë bërë të qartë se Kosova do të përballet me...
  Lajme08 Qershor 2023
  I ipet drita jeshile ndryshim plotësimit të Ligjit mbi ndarjet buxhetore për vitin 2023 me ç'rast i hapet rruga zhbllokimit të mjeteve...
  Lajme08 Qershor 2023
  Të reshura të dendura kanë përfshirë disa rajone të Kosovë sot. Si rezultat, kanë pasuar edhe vërshimet, të cilat po raportohen. Express...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.