[wp-story]

Sport

Kosovare Asllani është “mbretëresha” e futbollit spanjoll, e shpëton Real Madridin nga humbja prej Real Betisit

Kosovare Asllani është “mbretëresha” e futbollit spanjoll, e shpëton Real Madridin nga humbja prej Real Betisit
14:09 | 18 Prill 2021

Kosovare Asllani vazhdon të jetë futbollistja kryesore e Real Madridit në kategorinë e femrave.

Sulmuesja shqiptare e tregoi rëndësinë e vet edhe në ndeshjen e sotme ndaj Real Betisit, shkruan FrontOnline.

Në përballjen e sotme, Real Madridi dhe Real Betisi barazuan 1:1.

Ndërkaq, golin e vetëm për Real Madridin sot e shënoi Asllani.

Reprezentuesja e Suedisë shënoi në minutën e 77-të nga pika e bardhë.

Ndryshe, ky ishte goli i 14-t kampional për futbollisten me prejardhje nga Mitrovica./FrontOnline/

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera