Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kosova sot shenoi numrin më të madh të vdekjeve nga COVID-19 që nga 13 marsi

  FrontOnline
  3 vite më parë

  16 persona kanë vdekur nga Coronavirusi në Kosovë në 24 orët e fundit, raporton Front Online.

  Në raportin e djeshëm të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike ishin shënuar 196 raste të vdekjes, ndërsa sot janë 212, që i bie 16 më shumë.

  Kjo është shifër rekorde e numrit të të vdekurve që nga shënimi i viktimave të para nga ky virus vdekjeprurës në mars të këtij vitit.

  Krahasuar me numrin e përgjithshëm të banorëve, Kosova me shënimin e këtyre rasteve të fundit të vdekjeve prinë në rajon me numrin më të madh të të vdekurve dhe të infektuarve.
  /Front Online/

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Gjykata Themelore në Gjakovë, ka shpall aktgjykim dënues ndaj të pandehurit H.H., i cili akuzohet për veprën penale “Ngacmimi Seksual”. Sipas një...
  Lajme31 Mars 2023
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka dënuar aktin e djegies së disa veturave të qytetarëve të nacionalitetit serb në veri...
  Lajme31 Mars 2023
  Gjykata Themelore e Ferizajt është zgjedhur si gjykata më transparente me publikun në Kosovë, për shkak të publikimit më të madh të...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Ditën e djeshme, zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim delegacionin...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Disa persona të paidentifikuar kanë sulmuar me armë zjarri ditën e sotme zyrat e “İYİ Parti” në Stamboll. Një nga plumbat ka...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë ka tronditur mëngjesin e kësaj të premteje Turqinë. Mediat vendase bëjnë me dije se thellësia e...
  Lajme31 Mars 2023
  Marrëveshja ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës e datës 23 nëntor 2022 nuk ka një afat të caktuar apo datë skadence, tha zëdhënësi ipër...
  Lajme31 Mars 2023
  Të hënën në Gjykatën Speciale do të fillojë gjyqi ndaj krerëv të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi...
  Vip31 Mars 2023
  Fituesi i “Big Brother Canada”, Kevin Jacobs, është tejet aktiv në rrjete sociale, pasi fitoi një numër të madh ndjekësish në ‘Instagram’,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.