[wp-story]

Lajme

Kosova siguron 500 mijë vaksina anti-COVID nga Pfizer

Kosova siguron 500 mijë vaksina anti-COVID nga Pfizer
14:38 | 05 Janar 2021

Kosova ka siguruar 500 mijë vaksina anti-COVID nga Pfizer.

Kështu të paktën ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj.

Ky nuk ka treguar për kohën se kur do të vijnë ato.

Megjithatë, përmes një postimi në Facebook, u shpreh i bindur se vaksina do të ketë për të gjitha grupet e popullatës.

Njoftimi i tij i plotë:

Kosova siguron 500 000 vaksina anti COVID nga Pfizer. Në kuadër të angazhimeve konkrete për sigurimin e vaksinave…

Posted by Armend Zemaj on Tuesday, January 5, 2021

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera