×
 • Sport
 • Sport

  Kosova po kthehet me medalje nga Kampionati Botëror i sporteve elektronike

  FrontOnline
  19 Nëntor 2021

  Me vendin e tretë ne Dota2 dhe vendin e pestë ne CS:GO, Kosova ka qenë shteti i dytë më i sukseshëm pas Suedisë, nga 80 shtetet që kanë marrë pjesë në Kampionatin Botëror të sporteve elektroinke të mbajtur në Izrael.

  Kjo ishte hera e parë që Kosova mori pjesë dhe u rendit shumë lartë, falë përformancës së shkëlqyeshme të lojtarëve.

  Kosova gjithashtu u anëtaresua në Federaten Evropiane të Esports (EEF) gjatë këtij kampionati. Edhe presidenti i IESF-së ishte i mahnitur me energjinë, motivimin dhe forcën e lojtarëve tanë, andaj edhe u bashkangjit në foto me delegacionin e Kosovës.

  Kryetari i Federatës, Altin Preniqi, dhe nënkryetari, Besnik Thaqi, u zotuan se do të vazhdojnë mbështetjen e lojtarëve, sidomos per t’i ndihmuar ata në pjesëmarrjen e vazhdueshme në Kampionatet Evropiane e Botërore.

  Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan
  Nga Rubrika
  Sport13 Korrik 2024
  Anglia do të synojë të bëjë edhe më shumë histori të dielën, kur do të ballafaqohet me Spanjën në finale të Kampionatit...
  Sport13 Korrik 2024
  Ylli botëror Cristiano Ronaldo po shijon pushimet me familjen pas angazhimeve në Euro 2024. Ai ka postuar disa video dhe foto në...
  Sport12 Korrik 2024
  Anglia, rivalja e Spanjës në finalen e Euro 2024, po qëndron sipas shumëkujt në kampin bazë më të mirë në këtë Kampionat...
  Të tjera
  Kronika13 Korrik 2024
  Në Llapnasellë janë arrestuar pronarët e një auto-servisi dje pasi dyshohet se e kishin thyer veturën e një personi pas një mosmarrëveshjeje....
  Lajme13 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka identifikuar të dyshuarit për therjen me thikë mbrëmë në Pejë. Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me...
  Kronika13 Korrik 2024
  Një person është arrestuar dje në Prishtinë për shkak se e kishte kanosur me thikë vëllanë e tij. Në raportin 24-orësh të...
  Vip13 Korrik 2024
  Kylie Jenner, e cila do të mbushë 27 vjeç më 10 gusht, ndau lansimin e saj të fundit për linjën e saj...
  Sport13 Korrik 2024
  Anglia do të synojë të bëjë edhe më shumë histori të dielën, kur do të ballafaqohet me Spanjën në finale të Kampionatit...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Presidenti amerikan Joe Biden, filloi fushatën e tij përpara një turme entuziaste në Detroit të premten, duke deklaruar pa mëdyshje: “Unë jam...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.