×
 • Sport
 • Sport

  Kosova mbyll sonte ciklin eliminator për “Katar 2022”, përballet me Greqinë

  FrontOnline
  14 Nëntor 2021

  Përfaqësuesja e Kosovës do ta mbyll sonte kampanjën eliminatore për Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

  “Dardanët” kanë udhëtuar dje në Athinë, ku do të përballen me Greqinë, shkruan FrontOnline.

  Ndeshja në fjalë është e vlefshme për grupin B dhe nis nga ora 20:45.

  Kosova hynë në këtë ndeshje pas humbjes në miqësoren nga Jordania (0:2), kurse Greqia pas humbjes 0:1 nga Spanja.

  Ndryshe, pas shtatë ndeshjeve, Kosova ndodhet në vendin e fundit me katër pikë, kurse Greqia në vendin e tretë me nëntë sosh./FrontOnline/

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Sport20 Korrik 2024
  Skuadra e Juventusit është nisur për në Gjermani ku do të përgatitet për sezonin e ri 2024/25. Në listën e trajnerit Thiago...
  Sport20 Korrik 2024
  Në ceremoninë e hapjes, Nora dhe vëllai i saj, Akil Gjakova, do të mbajnë flamurin e vendit të tyre, të dorëzuar nga...
  Sport20 Korrik 2024
  Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, shprehet i emocionuar për sfidën ndaj Real Madridit në Superkupën e Evropës, e cila do të...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.