×
 • Lajme
 • Lajme

  Kosova e përmbyll kryesimin e Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj-Stublla ka thënë se sot Kosova e ka përmbyllur kryesimin e Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore me takimin e të gjithë ministrave të punëve të jashtme të shteteve anëtare.

  Kryesimi i Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore do t’i kalojë Turqisë.

  Postimi i plotë i Meliza Haradinaj-Stubllës në Facebook:

  Kosova e përmbylli kryesimin një vjeçar të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore me aktivitetin e fundit sot – takimin e Ministrave të Punëve të Jashtme të shteteve anëtare të kësaj nisme.

  Takimi u mbajt me videokonferencë të organizuar nga MPJD, ku deri në fund të ditës pritet dhe nënshkrimi i Deklaratës së Përbashkët dhe zyrtarisht t’ia kalojmë kryesimin e radhës Ministrit të Jashtëm të Turqisë, z.Mevlüt Çavuşoğlu.

  I falënderoj të gjithë homologët dhe kolegët e shteteve anëtare të SEECP, për bashkëpunimin konstruktiv dhe mbështjetjen e tyre

  Getinjo për LGBT: Nuk e kam pas mendimin shumë të mirë për ta
  Nga Rubrika
  Lajme28 Nëntor 2023
  Ylli botëror, Rita Ora ka uruar Shqipërinë në Ditën e saj të Pavarësisë. Përmes një postimi në Instagram, Ora ka bashkëngjitur në...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Sot, në pritjen e organizuar nga Baroness Blake për nderë të Ditës së Falmurit Kombëtar, ambasadori i Republikës së Kosovës, në Britani,...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Banorët e Fushë Kosovës kanë mbetur pa ujë që gjashtë orë, të martën, më 28 Nëntor në ditë feste. Kështu i tha...
  Të tjera
  Lajme28 Nëntor 2023
  Dy persona kanë mbetur të lënduar pas një aksidenti në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Maxhunaj. Këtë për Front Online e ka...
  Vip28 Nëntor 2023
  Vesa Vllasaliu, ish banorja e BBVK , me të rrëfyer historinë e tradhëtisë së të fejuarit të saj Mërgimit, e bëri atë...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, tha se në takimin e ministrave të Jashtëm të NATO-s në sesion paraprak kanë folur...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Për historinë e shtetit shqiptar, të rinjtë e Kosovës dhe Shqipërisë janë të informuar. Kështu po thotë në një rrëfim për Front...
  Sport28 Nëntor 2023
  Drita ka ndarë rrugët me trajnerin grek Akis Vavalis pas shtatë muajve qëndrim të tij në qytetin e Gjilanit. Humbja nga Prishtina...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Siguria ushqimore në lëvizjen e lirë të kafshëve në vendet kufitare për të eliminuar sëmundjet e transmetueshme, por nga ana tjetër tregu...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.