[wp-story]

Lajme

Kosnnet ‘ultimatum’ VV-së dhe LDK-së për arritjen e koalicionit qeverisës

Kosnnet ‘ultimatum’ VV-së dhe LDK-së për arritjen e koalicionit qeverisës
13:56 | 13 Janar 2020

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i shoqëruar nga nënkryetarët Agim Veliu, Lutfi Haziri dhe Vjosa Osmani ka pritur në takim Ambasadorin e ShBA-vë në Kosovë, Philip Kosnett.

Mustafa e njoftoi Ambasadorin Kosnett për rrjedhën e bisedimeve të deritanishme me Lëvizjen Vetëvendosje për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje.

Në një njoftim për media thuhet se  Kosnett ftoi udhëheqësit politik ta formojnë qeverinë e re e cila sa më parë do të përmbushë mandatin e votuesve.

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera