Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  Kontrabanduesi i gjedheve në Viti godet policin me kamion duke tentuar të ikë nga arrestimi

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Një person është arrestuar në rrethinën e Vitisë si i dyshuar për kontrabandë me kafshë. Të njëjtit i është hapur rast edhe për shkak të lëndimit që i shkaktoi zyrtarit policor, të cilin e aksidentoi në tentativë për të ikur nga patrulla policore.

  Në polici deklaruan se bëhet fjalë për 25 krerë gjedhe të konrabanduara nga origjina ende e panjohur, teksa vozitësi i kamionit me të cilin po barteshin është arrestuar dhe i është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh, njofton Klan Kosova.

  “Ai është ndalur diku në rrethinën e Vitisë dhe gjatë kontrollit është gjetur se ka një sasi të konsiderueshme të gjedhëve të gjalla që dyshohet të jenë të kontrabanduara”, ka deklaruar Ismet Hashani, Zëdhënës i Policisë për Rajonin e Gjilanit.

  Për Klan Kosova, ngjarjen e rrëfeu edhe një dëshmitar.

  Ende nuk dihet se për ku ishin të destinuara kafshët.

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Kronika23 Mars 2023
  Dy persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në magjistralen Prizren-Gjakovë. Kështu ka bërë të ditur...
  Kronika23 Mars 2023
  Një person ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes dhe të bijës së tij. Sipas policisë, i dyshuari ka qenë nën ndikim e...
  Kronika23 Mars 2023
  Një rast i vandalizmit është raportuar së fundi nga Policia e Kosovës, në sheshin “Isa Boletini” në Mitrovicë. Me këtë rast është...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Sonte janë të paraparë të zhvillohen plotë 8 ndeshje në kuadër të fazës kualifikuese për Kampionatin Evropian "Euro 2024, e cila o...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Gjatë vizitës së tij në Mbretërinë e Bashkuar, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ishte i ftuar në një bisedë në studion e...
  Lajme23 Mars 2023
  Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, sot ka pritur në takim drejtorin Ekzekutiv të Byros Kosovare të Sigurimi, Sami Mazrekun. Në...
  Lajme23 Mars 2023
  Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh ndaj një personi të dyshuar për dhunim, transmeton Front Online....
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, mblodhi 1.5 milionë dollarë në tre ditë pasi pretendoi se do të arrestohej. Megjithatë, arrestimi nuk u...
  Lajme23 Mars 2023
  Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, ka thënë se Kosova ka qendrën më të mirë në Evropë të trajnimit për kërkim-shpëtim....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.